nag

nag

O mnie i o blogu

Witam na moim blogu!
Ja mam na imię Ola i pozwól, że wprowadzę Cię w ten świat.
Rysuję komiksy, które z pomocą barwnych postaci oddają moje przemyślenia i pomysły. Opierają się one na fabule, przedstawiającej codzienne życie Oluchny, jej Brata i przyjaciół. Jakieś pytania?

 • Dlaczego zaczęłaś rysować komiksy i skąd nazwa ,,Włochate spodnie w krate"?
  Więc zaczęło się od tego, że przeczytałam gdzieś w internecie, że za pomocą narzędzia do rozmazywania w gimpie można fajnie narysować włosy. Włączyłam gimpa i po raz pierwszy narysowałam postać Oluchny. Obok niej narysowałam chłopaka i oczywiście skupiłam się na włosach. Wcale nie mieli być bohaterami komiksu. Pomyślałam jednak ,,Ej fajnie wyglądają. Może zrobie z nich komiks?". I tak właśnie powstał pierwszy odcinek. Spodobało mi się to i narysowałam jeszcze trzy kolejne odcinki (oczywiscie nie jednego dnia). Założyłam bloga. Nazywa się ,,Włochate spodnie w krate" przez to właśnie, że na początku chciałam narysować tylko włosy, a powstała Oluchna, która miała spodnie w kratę.
 • Czy nazwa nie powinna brzmieć ,,Włochate spodnie w kratĘ"?
  Blog ten od początku jest nazwany celowo w ten sposób. Wymyślając nazwę zabawiłam się w poetę i wyszedł mi taki o, rym dokładny. ;)
 • Jakich programów graficznych używasz do rysowania komiksów?
  Zmieniało się to od początku. Na starcie był to sam GIMP, później FireAlpaca i GIMP, a w tym momencie jest to Paint Tool Sai, GIMP i czasami FireAlpaca.
 • Jaki masz tablet graficzny?
  Jest to Wacom Bamboo3 Pen.
 • Czy sama tworzysz te ballady?
  Tak. Ja piszę, gram, "śpiewam", nagrywam, montuję i wrzucam. I tak, wiem, że mam głos jak facet. : D
Po więcej odpowiedzi zapraszam na ask.fm.